Specjalistyczny Gabinet Ginekologiczny


dr Jerzy Piechnik, Warszawa


PORÓD w HIPNOZIE

Metoda porodów dzięki której pacjentki rodzą bezstresowo, prawie bezbólowo, a poród trwa krócej niż normalnie.

Odpowiednio wyselekcjonowana wiedza położnicza z zakresu szkoły rodzenia, opracowana w formie sugestii hipnotycznych, wkomponowana w rytm relaksującej muzyki stanowi meritum kursu przygotowującego do porodu w alfa-transie.

Poród w alfatransie metodą dr Piechnika

KURS: Poród w alfa-transie metodą dr Piechnika

Kurs na płycie DVD

59,50 zł


Po uzyskaniu uprawnień hipnoterapeuty, wykorzystując moje 40-letnie doświadczenie położnicze opracowałem metodę porodów w hipnozie dzięki, której pacjentki rodziły bezstresowo, prawie bezbólowo, a poród trwał 4 godziny krócej niż normalnie.

Doświadczenia z porodami opisałem w mojej drugiej książce pt. „Poród w hipnozie”, która ukaże się niebawem w księgarniach. Książka zawiera również płytę DVD z nagranym kursem rodzenia w hipnozie.

Odpowiednio wyselekcjonowana wiedza położnicza z zakresu szkoły rodzenia, opracowana w formie sugestii hipnotycznych, wkomponowana w rytm relaksującej muzyki stanowi meritum kursu przygotowującego do porodu w alfa-transie. Informacje dotyczące porodu nagrane na płycie CD/DVD, słuchane w ostatnim miesiącu przed porodem zostają zarejestrowane w naszej podświadomości - tam gdzie są zmagazynowane wszystkie automatyczne zachowania.

Poród nierozerwalnie kojarzy się z lękiem i bólem - to emocjonalna bomba, którą należy rozbroić jeszcze przed porodem, ażeby uniknąć niekontrolowanego wybuchu stresu.

Wrażliwość na ból uzależniona jest od lęku (komponenta emocjonalna bólu) i napięcia układu nerwowo-mięśniowego. Strach, napięcie, ból - to błędne koło wyjaśniające istotę odczuwania bólu porodowego. Lęk zwiększa napięcie w układzie nerwowym, wzrost napięcia potęguje ból - ból powiększa lęk itd.

Trans hipnotyczny działa na wszystkie trzy elementy tego błędnego koła - zmniejsza napięcie i lęk przed porodem oraz eliminuje lub znacznie ogranicza odczucie bólu.

O skuteczności metody decyduje szybkość i głębokość uzyskania transu. Im głębszy jest trans tym efekt działania relaksującego i przeciwbólowego jest większy. Należy zatem dokładnie nauczyć się wchodzenia w trans hipnotyczny w trakcie spotkań w moim gabinecie lub skorzystać z kursu przygotowującego do porodu nagranego na płycie DVD lub odtwarzaczu mp3.


Jak korzystać z nagrań wprowadzających w trans hipnotyczny w ciąży i porodzie?

Cały zestaw kursu przygotowującego do porodu składa z jednej płyty DVD zapisanej w formacie mp3 lub odtwarzacza mp3 (opcja na zamówienie).

Transrelaksacja w ciąży - pierwsza część płyty

Pierwsza płyta zawiera nagrania do transrelaksacji i może być słuchana od początku ciąży, aż do porodu.

Wskazaniami do zastosowania transrelaksacji w ciąży są:

 • nudności i wymioty
 • pobolewania, rozpierania dołem brzucha
 • zaburzenia snu
 • labilność emocjonalna (rozdrażnienie, pobudzenie, płaczliwość itd.)
 • ogólne zmęczenie
 • potrzeba relaksu i wypoczynku

Odsłuchiwanie nagrań powinno odbywać się w zupełnej ciszy, w fotelu lub w pozycji leżącej ze słuchawkami na uszach. Muzyka relaksacyjna i odpowiednio dobrane sugestie słowne przeniosą słuchacza w odległe miejsca np. na łąkę, w góry lub nad morze. Ciało i umysł będą zrelaksowane - po wybudzeniu pozostanie uczucie zadowolenia i wypoczynku.

Każde nagranie trwa około 40 minut i rozpoczyna się indukcją wprowadzającą w trans relaksacyjny, po której pojawiają się sugestie hipnotyczne.

Transrelaksacja w ciąży zawiera 3 ścieżki dźwiękowe:

 1. Relaks ogólny - spokój i odpoczynek na łonie natury z odgłosami łąki, jeziora i morskiej plaży.
 2. Relaks w ciąży - słuchając tego nagrania odnajdziesz mentalny świat natury, będziesz ćwiczyła spokojne oddychanie, poczujesz bliskość swojego dziecka, dowiesz się jak radzić sobie z problemami w zasypianiu.
 3. Muzyka relaksacyjna z odgłosami natury - pomoże ci umilić troski dnia codziennego, zredukować stres. Zawarte w tym nagraniu ćwiczenia rozwijają pamięć abstrakcyjną.

Poród w alfa-transie - druga część płyty

Poród w alfa-transie zajmuje 4 ścieżki (słuchamy dopiero w ostatnim miesiącu ciąży) :

 1. Przygotowanie do porodu część I - słuchając tego nagrania po wejściu w głęboki trans przeniesiesz się mentalnie w różne miejsca, będziesz w swojej łazience, w wannie pełnej pachnącej wody, będziesz ćwiczyła oddychanie, dojrzewanie szyjki macicy oraz hartowanie brodawek.
 2. Przygotowanie do porodu część II - po osiągnięciu głębokiego transu przeniesiesz się w góry. W wirtualnym świecie nawiążesz uczuciowy kontakt ze swoim dzieckiem, a następnie w domowym zaciszu będziesz ćwiczyła oddychanie oraz pozycje wertykalne jakie będziesz przyjmowała w poszczególnych fazach porodu. Dowiesz się, że deformacja odczucia czasu w trakcie głębokiego transu skróci czas trwania skurczu macicy i wydłuży czas odpoczynku w przerwach między skurczami.
 3. Poród - w głębokim transie przejdziesz mentalną drogę od progu sali porodowej aż do końca porodu. Będzie to symulacja porodu obrazująca współpracę z położną z możliwością poruszania się w transie (z otwartymi oczami), z prawidłowym oddychaniem, parciem i rodzeniem dziecka. Pogłębisz odczucie deformacji czasu oraz dowiesz się w jaki sposób zmniejszyć percepcję bólu używając do tego palców obu rąk.

Szybka indukcja i osiągnięcie głębokiego alfa-transu w warunkach sali porodowej oraz utrzymanie głębokości transu przez cały czas porodu przy pomocy muzyki relaksacyjnej i pogłębiaczy snu. Słuchając tego nagrania w głębokim transie relaksacyjnym odbędziesz daleką mentalną podróż na łono natury, w te miejsca w których byłaś słuchając poprzednich lekcji. Będziesz w górach, nad morzem, w lesie i na łące. Odpowiednio skonstruowane sugestie pomogą ci wytworzyć wirtualne obrazy swojego mieszkania, możesz w czasie porodu znaleźć się w wannie, w swojej łazience lub rodzić w sypialni na swoim łóżku. Tej części kursu będziesz słuchała przez cały czas pobytu w sali porodowej.
Każda sesja kończy się wyjściem z transu i słuchaniem przez kilka minut muzyki relaksacyjnej. Po porodzie wyjście z transu zakotwiczone jest w sugestiach kończących poród. Każdy naturalny sen przerywa również trans relaksacyjny.

Specjalistyczny
Gabinet Ginekologiczny

 • Diagnostyka USG
 • Kolposkopia
 • KTG
 • Hipnoza terapeutyczna

Adres
gabinetu

Godziny
otwarcia

 • wtorek
  godz. 17.00 - 18.00
 • czwartek
  godz. 17.00 - 18.00